Jak zbudować grill murowany?

Do zbudowania grilla potrzebne są: cienkie bloczki dostępne w różnych grubościach, zaprawa do cienkich spoin, tynk, ruszt, odpowiednie narzędzia.

Projektując grilla należy brać pod uwagę następujące kwestie: wysokość podstawy, czyli odległość płyty paleniskowej od gruntu, która powinna wynosić 60 cm – 70 cm; wymiary paleniska przeznaczonego dla 4 osób, czyli szerokość – 70 cm, a głębokość – 40 cm; wysokość ścianek paleniska powinna wynosić 30 cm – 50 cm; okap powinien znajdować się na wysokości 60 cm – 70 cm nad paleniskiem.

Czynności, jakie należy wykonać w czasie montowania grilla o standardach klasycznych, który można kupić w każdym sklepie ogrodniczym, albo budowlanym to: zwymiarowanie grilla; murowanie pierwszej warstwy bloczków; kontrola kątów prostych w narożnikach; klejenie kolejnych warstw i szlifowanie; bloczki należy układać poziomo na wysokości trzeciej warstwy. W taki sposób powstanie pierwsza, dolna półka grilla.

W bloczkach, które są przeznaczone na kolejną warstwę, należy wycinać otwory o szerokości i wysokości nadproży. Później należy układać nadproża i poziomować je. W nadprożach trzeba ułożyć blat z bloczków, a następnie wyszlifować górną półkę. Bloczki, które są przeznaczone na górną część grilla, należy frezować pod ruszt i poziomować.

Palenisko trzeba zwieńczyć bloczkami o grubości 5 cm, klejonymi na przemian w paskach o szerokości 10 cm. Skosy od grilla trzeba szlifować pod odpowiednim kątem, aby dobrze wykonać klejenie. Później trzeba dopasować elementy boczne i czołowe, a następnie wyszlifować ścianki.

Trzeba też wyciąć łuk, który zwieńczy komin oraz dopasować i skleić zwieńczenie komina. Następnie należy naklejać boczne płytki, które będą spełniały funkcję półki. Na koniec trzeba otynkować gotowy grill.


Komentarze (2)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 2.3 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Sądzę, że jeśli będzie więcej takich głosów, to reszta nieszczęśliwców którzy tutaj trafią wezmą je na poważnie! Jak można w taki bezczelny sposób okłamywać czytelników i to tych, którzy poszukująpomocy? To po pierwsze niegodziwe i ohydne, a z drugiej do niczego nie prowadzi. Szczęśliwie ja nie padłem ofiarą, ale moja koleżanka niefortunnie tak i okropnie tego żałuje! To kolejny argument, że net to raj dla oszustów, żerujących na cudzym nieszczęściu. Pozdr

18 lutego 2011 o 00:00 kalikst

Jeżeli poszukujecie istotnie kompetentnej rady, skierujcie się do profesjonalisty, który się zna na temacie. Bo nie wiadomojest kto siedzi po drugiej stronie i wypisuje bujdy, które później ktoś podaje do wiadomości w sieci ( a może że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez wchodzenie na stronę ułatwiamy im zdobycie pieniędzy, a oni tylko zacierają ręce. Nigdy więcej!

26 października 2011 o 00:00 Alicja1981
Forum o zdrowym odżywianiu

Ostatni komentarz

Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu