Jak zbudować grill murowany?

Do zbudowania grilla potrzebne są: cienkie bloczki dostępne w różnych grubościach, zaprawa do cienkich spoin, tynk, ruszt, odpowiednie narzędzia.

Projektując grilla należy brać pod uwagę następujące kwestie: wysokość podstawy, czyli odległość płyty paleniskowej od gruntu, która powinna wynosić 60 cm – 70 cm; wymiary paleniska przeznaczonego dla 4 osób, czyli szerokość – 70 cm, a głębokość – 40 cm; wysokość ścianek paleniska powinna wynosić 30 cm – 50 cm; okap powinien znajdować się na wysokości 60 cm – 70 cm nad paleniskiem.

Czynności, jakie należy wykonać w czasie montowania grilla o standardach klasycznych, który można kupić w każdym sklepie ogrodniczym, albo budowlanym to: zwymiarowanie grilla; murowanie pierwszej warstwy bloczków; kontrola kątów prostych w narożnikach; klejenie kolejnych warstw i szlifowanie; bloczki należy układać poziomo na wysokości trzeciej warstwy. W taki sposób powstanie pierwsza, dolna półka grilla.

W bloczkach, które są przeznaczone na kolejną warstwę, należy wycinać otwory o szerokości i wysokości nadproży. Później należy układać nadproża i poziomować je. W nadprożach trzeba ułożyć blat z bloczków, a następnie wyszlifować górną półkę. Bloczki, które są przeznaczone na górną część grilla, należy frezować pod ruszt i poziomować.

Palenisko trzeba zwieńczyć bloczkami o grubości 5 cm, klejonymi na przemian w paskach o szerokości 10 cm. Skosy od grilla trzeba szlifować pod odpowiednim kątem, aby dobrze wykonać klejenie. Później trzeba dopasować elementy boczne i czołowe, a następnie wyszlifować ścianki.

Trzeba też wyciąć łuk, który zwieńczy komin oraz dopasować i skleić zwieńczenie komina. Następnie należy naklejać boczne płytki, które będą spełniały funkcję półki. Na koniec trzeba otynkować gotowy grill.

2 comments

  1. kalikst

    Sądzę, że jeśli będzie więcej takich głosów, to reszta nieszczęśliwców którzy tutaj trafią wezmą je na poważnie! Jak można w taki bezczelny sposób okłamywać czytelników i to tych, którzy poszukująpomocy? To po pierwsze niegodziwe i ohydne, a z drugiej do niczego nie prowadzi. Szczęśliwie ja nie padłem ofiarą, ale moja koleżanka niefortunnie tak i okropnie tego żałuje! To kolejny argument, że net to raj dla oszustów, żerujących na cudzym nieszczęściu. Pozdr

  2. Alicja1981

    Jeżeli poszukujecie istotnie kompetentnej rady, skierujcie się do profesjonalisty, który się zna na temacie. Bo nie wiadomojest kto siedzi po drugiej stronie i wypisuje bujdy, które później ktoś podaje do wiadomości w sieci ( a może że jest to jedna i ta sama osoba). My poprzez wchodzenie na stronę ułatwiamy im zdobycie pieniędzy, a oni tylko zacierają ręce. Nigdy więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.