Jak zlikwidować przędziorki, które zaatakowały rośliny domowe?

Jeśli na roślinie w okolicach jej stożka wzrostu pojawi się delikatna, gęsta pajęczynka, szczelnie okrywająca górne warstwy liści, a na niej drobne, kremowo-pomarańczowe kuleczki, oznacza to, że roślinę zaatakował przędziorek.

Liście zaatakowane przez przędziorka zaczynają żółknąć, a później usychają. Zaatakowane rośliny należy koniecznie odizolować od reszty, a także wykorzystać preparat w sprayu, przeznaczony do zwalczania przędziorków.

Ważne jest też, aby często zmieniać preparaty, ponieważ przędziorki szybko uodparniają się na działanie preparatów. Jeśli rośliny są bardzo zaatakowane, trzeba niestety spalić je w całości. To samo należy zrobić, w przypadku znalezienia inwazji wczesną wiosną; trzeba wtedy zniszczyć zimujące samice.

Przędziorki można zwalczać metodami biologicznymi. Skutecznym i prostym sposobem zapobiegania pojawieniu się inwazji przędziorków, jest utrzymywanie wysokiego poziomu wilgotności wokół roślin. Rozwojowi przędziorków sprzyja wysoka temperatura oraz suche powietrze.

W uprawach, w mieszkaniach przędziorki można zwalczać akarycydami. Rośliny można też opryskiwać specjalnymi preparatami. Opryski należy wykonywać poza pomieszczeniami mieszkalnymi, na przykład na balkonie.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.0 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Tak sobie myślę, czy autor porady sam z niej korzystał… Bo wygląda na to, że zwyczajnie ściągnął pomysł, nawet nie myśląc o tym, czy jest to coś warte… Drodzy, odrobinę rozsądku, myślenie nie boli…

10 stycznia 2011 o 00:00 Norbert79
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu