Kiedy pylą trawy

Trawy należą do rodziny wiechlinowatych i składają się na nią około 11 tysięcy gatunków: stepowe, łąkowe i pastwiskowe. Zalicza się do nich także rośliny uprawne (na przykład zboża).

Zła wiadomość dla ludzi uczulonych na trawy jest to, że pylą długo i intensywnie. Zaczyna się wiosną a kończy późnym latem.

Trawy zaczynają pylić w kwietniu – na początku niezbyt intensywnie. Pylenie traw wzmaga się pod koniec maja i intensywnie pyli przez cały czerwiec, aż do połowy lipca. Pylenie kończy się w połowie sierpnia by okresowo pojawić się przez 2-3 tygodnie we wrześniu.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.2 / 5 (5 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Dotychczas sądziłam, że korzystanie z internetowych rad to żenada i błazenada. Jak bardzo byłam w błędzie! Nikt nie był w stanie mi doradzić, a tutaj pomoc się znalazła. Jestem niezmiernie wdzięczna, będę polecać znajomym! Siemka

27 maja 2012 o 00:00 Dagobert1984
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu