Okłady z kozieradki pospolitej na trudno gojące się rany

Wszyscy autorzy polscy zgodnie polecają nasienie kozieradki naszego klimatu, jako roślinę leczniczą, choć roślina ta do lecznictwo weszła głównie w basenie Morza Śródziemnego.

Nasienie kozieradki zawiera witaminy A. D i F . Wysypki pęcherzykowe oraz hemoroidy należy okładać szmatką umaczaną w odwarze, z tym że do wewnątrz stosujemy w tych wypadkach kozieradkę bez najmniejszej obawy przedawkowania, które zresztą w żadnym razie nie przyniesie ujemnych skutków ubocznych.

Z chwilą, gdy pot pacjenta zaczyna nabierać nieprzyjemnego ,,koziego” zapachu możemy się domyślać, że nastąpiło przedawkowanie kozieradki i codzienną dawkę możemy zmniejszyć Nasienie kozieradki na wsiach stosowane jest do tuczenia kur, od czego jednak dość często mięso kury nabiera ,,koziego” zapachu – zresztą nieszkodliwego.

Taki zapach zabija cebula. Kozieradka pospolita poprawia gojenie się ran.

Przepis na okłady na trudno gojące się rany

Do okładów na wrzody, czyraki, nadżerki, trudno gojące się rany np. chorych na cukrzycę, należy odpowiednią ilość mielonego nasienia rozrobić wodą z octem na papkę, lekko rozgrzać ułożyć na szmatce na palce grubo i przyłożyć na miejsce objęte zapaleniem, szmatką do góry.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.5 / 5 (2 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Tak sobie myślę, czy autor rady sam z niej korzystał… Bo wygląda na to, że po prostu ściągnął pomysł, nawet nie myśląc o tym, czy jest to coś warte… Drodzy, odrobinę uwagi, myślenie nie boli… Pozdr

26 czerwca 2011 o 00:00 Ildefons1985
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu