Ozdabianie jajek ze styropianu cekinami

Jajka ze styropianu są bardzo ładne i trwałe. Można je przechowywać długo, a więc doskonale nadają się na prezenty, pamiątki wielkanocne.

Ozdabianie jajek ze styropianu koralikami i cekinami jest proste, ale wymaga dużo czasu. Potrzebne są około dwie godziny, aby ozdobić jedno jajko. W taki sposób można wykonać bardzo piękne, misterne dekoracje świąteczne. Do wykonania takich jajek styropianowych potrzebne są: styropianowe jajko, cekiny, koraliki, szpilki, wstążeczki.

W taki sposób udekorowanymi jajkami ze styropianu można ozdobić stroik wielkanocny, albo wieniec. Ciekawą tradycją jest wykonywanie co roku w czasie świąt jednego takiego jajka, a następnie dodawanie go do własnej kolekcji pisanek.

wykonania dekoracyjnego jajka ze styropianu potrzebne są: jajko styropianowe; szpilki około 1- centymetrowe; małe, kolorowe cekiny; duże, kolorowe cekiny; przeźroczyste i srebrne koraliki; wstążka; nożyczki. Można używać różnych kształtów i wielkości cekinów.

Ta metoda zdobienia polega na tym, aby pokryć całe jajko styropianowe szpilkami z nabitymi na nie cekinami i koralikami. Prace rozpoczynamy od czubka jajka, a później wykonujemy następne rzędy dookoła jajka. Na początek trzeba nawlec na szpilkę przeźroczysty koralik, a później cekin.

Cekin powinien być nawleczony błyszczącą stroną do główki szpilki. Na początek należy wbić pierwszego, nawleczonego na szpilkę cekina na szczyt jajka. Następnie wbijaj nawleczone szpilki w rzędach, jeden rząd pod drugim dookoła jajka. Następny rząd zacznij pod pierwszym cekinem. Ozdabiaj jajko w taki sam sposób. Wymieniaj kolory cekinów w każdym rzędzie, dzięki temu stworzysz barwną pisankę.

1 comment

  1. MIECZYSLAW

    Niesamowite, ale kolejny raz Internet ratuje mi życie. To naprawdę skarbnica wiedzy i przydatnych porad. Nie nie wyobrażam sobie, jak kiedyś ludzie sobie radzili :). Dziękuję w imieniu swoim i koleżanki. uściski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.