Ozdoby wielkanocne: ozdabianie jajka ze styropianu

Istnieją różne metody ozdabiania jajek ze styropianu. Na jajka ze styropianu można przymocować kolorowe kokardki, a także aplikacje z kwiatków, listków, z motylków, serduszek, małych ptaszków.

Rzeczy, które są potrzebne do wykonania dekoracyjnych jajek ze styropianu: jajko styropianowe, ozdobne kamyki do naklejania, wstążeczki, farbki brokatowe, zielone farbki akrylowe w tubce. Pomaluj starannie całe jajko jasną farbką brokatową. Przymocuj do jajka aplikacje z kwiatków, listków i motylków.

Następnie przymocuj wstążeczki. Farbki brokatowe mogą służyć do wykonania ornamentowych wzorków. Wykonaj na powierzchni jajka napis „Wesołych Świąt”. Takie ozdobne jajko może być pięknym prezentem, pamiątką dla rodziny, znajomych z okazji świąt wielkanocnych.

Dekoracyjne jajka ze styropianu mogą służyć do ozdoby stołów wielkanocnych. Można też przymocować do nich sznureczek, tasiemkę, a później powiesić na gałązkach w bukiecie, albo w oknie jako dekoracja.

W Austrii i w Niemczech takie ozdoby są bardzo często stosowane w czasie Wielkanocy do dekoracji domów, a także jako prezenty. W polskich galeriach w okresie przed Wielkanocą też można znaleźć wiele pięknych pisanek.

3 comments

  1. Andrzej

    Bezsensowne jest tracenie czasu na wypróbowywanie niepewnych sposobów. Opublikowana tutaj rada jest wypróbowana i co istotne naprawdę pomocna. Poświadczamto, bo sam sprawdziłem. Polecam serdecznie. Pozdr

  2. Bonifacy1989

    Na moje nieszczęście znalazłam tę witrynę i zaczerpnęłamporady. Liczyłam, że faktycznie przyniesie mi pomoc, jednak jest jeszcze gorzej! Kochani, nie próbujcie bo będziecie pluć sobie w brodę podobnie jak ja! pozdro

  3. Eryk81

    Tak sobie myślę, czy autor rady sam z niej próbował skorzystać… Bo wygląda na to, że zwyczajnie zerżnął koncepcję, nawet nie zastanawiając się, czy jest to coś warte… Ludzie, odrobinę uwagi, myślenie nie boli…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.