Przyjęcie komunijne w domu, czy w lokalu?

Przyjęcie komunijne dla zamożniejszych rodzin na pewno będzie bardziej atrakcyjne w domu, niż w lokalu.

Jednak również dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia w domu. Dom zapewnia przytulną, kameralną atmosferę, a także miejsca do swobodnych rozmów osobistych. Lokal nie jest tak intymnym i bezpiecznym miejscem.

Przyjęcie komunijne powinno odbywać się w atmosferze spokoju, zrozumienia, miłości. Jest to bardzo ważne dla dziecka, a także dla rodziców, którzy organizują przyjęcie. W dniu Komunii Świętej najważniejsze dla dziecka i rodziny powinny być przeżycia i doświadczenia duchowe, a nie drogie prezenty, albo luksusowe przyjęcia.

Atmosfery miłości nie można budować tylko na drogich prezentach, eleganckich przyjęciach i na pieniądzach. Dziecko potrzebuje czułości i zrozumienia, zwłaszcza w tak ważnym dniu, jakim jest dzień przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.

Przyjęcie komunijne obejmuje wiele zagadnień – przygotowanie stroju dla dziecka, listy gości, wysłanie zaproszeń, przygotowanie potraw, a także skromnych niespodzianek dla uczestników uroczystości. W niektórych domach przyjęcia komunijne są przygotowywane wiele tygodni wcześniej.

1 comment

  1. jadwiga

    Zobaczyłam do tego czasu chyba wszystkie możliwe witryny dotyczące tego tematu i nie mogłam nigdzie znaleźć porady. Ale na szczęście znajoma poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, pięknie dziękuję! Pozdr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.