Przyjęcie komunijne w domu, czy w lokalu?

Przyjęcie komunijne dla zamożniejszych rodzin na pewno będzie bardziej atrakcyjne w domu, niż w lokalu.

Jednak również dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia w domu. Dom zapewnia przytulną, kameralną atmosferę, a także miejsca do swobodnych rozmów osobistych. Lokal nie jest tak intymnym i bezpiecznym miejscem.

Przyjęcie komunijne powinno odbywać się w atmosferze spokoju, zrozumienia, miłości. Jest to bardzo ważne dla dziecka, a także dla rodziców, którzy organizują przyjęcie. W dniu Komunii Świętej najważniejsze dla dziecka i rodziny powinny być przeżycia i doświadczenia duchowe, a nie drogie prezenty, albo luksusowe przyjęcia.

Atmosfery miłości nie można budować tylko na drogich prezentach, eleganckich przyjęciach i na pieniądzach. Dziecko potrzebuje czułości i zrozumienia, zwłaszcza w tak ważnym dniu, jakim jest dzień przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.

Przyjęcie komunijne obejmuje wiele zagadnień – przygotowanie stroju dla dziecka, listy gości, wysłanie zaproszeń, przygotowanie potraw, a także skromnych niespodzianek dla uczestników uroczystości. W niektórych domach przyjęcia komunijne są przygotowywane wiele tygodni wcześniej.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 3.3 / 5 (3 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Zobaczyłam do tego czasu chyba wszystkie możliwe witryny dotyczące tego tematu i nie mogłam nigdzie znaleźć porady. Ale na szczęście znajoma poradziła mi tę stronę i proszę! Rozwiązanie się znalazło, pięknie dziękuję! Pozdr

6 kwietnia 2011 o 00:00 jadwiga
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu