Rodzaje korektorów – jak stosować

Najlepiej dobrany korektor, to korektor na miarę danej osoby. Zawsze powinien być dobierany pod kątem rodzaju cery i typu niedoskonałości, jakie powinien maskować, jak również pod kątem stosowanego makijażu. Do dyspozycji mamy korektory do twarzy w różnych postaciach- w kremie, we fluidzie, w pudrze, osobne korektory do twarzy, pod oczy czy na wypryski trądzikowe. Dla osób z rozszerzonymi naczynkami najlepszy będzie korektor w kremie, zwykle ma zieloną barwę, która jest jakby oznaczeniem, na co powinien on być stosowany.

Korektory pod oczy najczęściej mają postać fluidu barwy jasnożółtej- należy je nakładać w okolice oczu, tam, gdzie widoczne są najczęściej zasinienia, można również na powieki. U nasady skrzydełek nosa nakładamy zwykle korektor uniwersalny –ten barwy brązowo- bezowej, chyba, że tam również widoczne są zaczerwienienia skóry, wtedy bardziej odpowiedni będzie ten barwy zielonej. Wskazane jest również mieszanie ze sobą barw korektorów, aby uzyskać jak najlepszy efekt, zgodny z przeznaczeniem.

Korektory w pudrze bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku cery mieszanej, tłustej i trądzikowej.

Przy pomocy pędzelka nakłada się je na powieki, pod oczy, przy nasadzie skrzydełek nosa oraz na wszystkie przebarwienia i niedoskonałości. Korektor zawsze nakładamy pod podkład i czekamy aż się wchłonie, a niewchłoniętą pozostałość delikatnie wmasowujemy lub wklepujemy w skórę.

1 comment

  1. Flawiusz

    Sądzę, że jeśli będzie więcej takich komentarzy, to reszta nieszczęśliwców którzy tutaj się znajdą wezmą je na poważnie! Jak można w taki bezczelny sposób wpuszczać w maliny czytelników i to tych, którzy poszukująrady? To z jednej strony niegodziwe i złe, a z drugiej do niczego nie prowadzi. Na szczęście ja nie padłem ofiarą, ale moja koleżanka niestety tak i strasznie tego żałuje! To kolejny sygnał, że net to raj dla oszustów, żerujących na cudzym kłopocie. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.