Uprawa awokado w doniczkach

Awokado można wyhodować w domu w doniczce z pestki. Ta roślina lubi miejsce dobrze oświetlone i słoneczne. Aby roślina zakwitła, powinna przebywać w temperaturze około dwadzieścia dwa stopnie. Awokado nie może być w temperaturze niższej, niż zero stopni.

W lecie należy obficie podlewać awokado, szczególnie duże okazy. Ziemia, w której jest posadzone awokado powinna być zawsze wilgotna. Wiosną i jesienią należy podlać awokado dwa razy w tygodniu. W zimie trzeba ograniczyć podlewanie. Awokado wymaga żyznej, dobrej gleby.

Awokado powinno być w dobrze oświetlonym stanowisku, ale nie w takim miejscu, w którym jego liście zostałyby uszkodzone, przepalone przez silne promienie słońca. Ta roślina dość łatwo rozkrzewia się. Stożek wzrostu należy obciąć, kiedy roślina osiągnie oczekiwaną wysokość i zacznie rozkrzewiać się.

Można też przycinać regularnie dłuższe, całkowicie rozwinięte gałązki o jedną trzecią ich długości, aby roślina była bardziej zwarta. Każde następne przycinanie powinno prowadzić do miniaturyzacji liści. Dzięki takiej metodzie można wyhodować bonsai (miniaturowe awokado domowe).

3 comments

 1. galicyjok

  dobre fachowe porady bez wymadrzania sie-ogrodnik

 2. Działkowiec

  Ja już próbowałem kilka razy hodować Awokado ale zawsze mi padało. Tym razem zebrałem potrzebne informacje oraz doświadczenie i próbuję ponownie wyhodować zdrowe drzewko.

 3. Awokado

  Witam.
  Mam awokado już ładnych parę lat jest dość wysokie, tylko że często chorowało i teraz wygląda tak że ok. metr to jest właściwie sama łodyga a dopiero wyżej są liście(to wygląda) Teraz moje pytanie czy można obciąć tą całą górę i bez problemu rozkrzewi się niżej to drzewko?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.