Wiosenne porządki na balkonach

Wczesną wiosną, po ostatnich przymrozkach można rozpocząć prace porządkowe na balkonach. Na początku trzeba wszystko przygotować, posprzątać powierzchnie, wyczyścić stare doniczki, skrzynki na kwiaty, a także kupić nowe, jeśli jest taka konieczność.

Trzeba też kupić odpowiednią ziemię do przesadzania kwiatów, nasiona, sadzonki. Należy też dokładnie zapoznać się z wymaganiami roślin, które będą przebywać na balkonie. Na balkonach już wczesną wiosną można tworzyć piękne, kwiatowe kompozycje.

Do dużych doniczek i skrzynek można posadzić rośliny wczesnowiosenne, które są odporne na przymrozki, czyli na przykład przylaszczki, krokusy, konwalie, pierwiosnki, bratki, wrzośce.

Najbardziej odpowiednią porą na założenie balkonowego ogródka jest koniec kwietnia, można wtedy wysiewać niektóre gatunki.Natomiast w połowie maja można bezpiecznie sadzić rośliny, ponieważ w tym okresie nie zdarzają się już przymrozki. Im wcześniej rośliny zostaną zasadzone, tym szybciej zakwitną.

Jeśli jednak nadal są wątpliwości, dotyczące spraw, związanych z sadzeniem nasion, sadzonek, można poszukać informacji na ten temat w kalendarzu ogrodniczym, w poradniku dla działkowców, albo można zapytać o to w odpowiednim sklepie.

1 comment

  1. Ananiasz1990

    To się do niczego nie przydaje, nie pomaga. Nie próbujcie! Czuję się okłamana, a szukałam porady. uściski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.