Wymaz z gardła, podniebienia, nosa, migdałków – jak się przygotować

Pobieranie próbki na posiew (wymaz z gardła, podniebienia, nosa, migdałków) to proste badanie polegające na pobraniu na specjalny sterylny wacik na patyczku substancji na błonie śluzowej gardła, podniebienia, języka, nosa, migdałków lub innych narządów.

1) W dzień poprzedzający pobranie wymazu wymij dokładnie zęby ponieważ nazajutrz będzie można myć zęby tylko szczoteczką (bez pasty).

2) Wymaz z jamy ustnej wykonuje się na czczo. Zapomnij więc o śniadaniu.

3) W dzień pobrania wymazu z gardła, podniebienia, języka lub migdałków nie używaj płynów do płukania ust, nic nie jedz, nie żuj gumy do żucia itp.

4) Próbka plwociny (przy infekcji górnych dróg oddechowych) to odkrztuszenie zalegającej w płucach wydzieliny. Zanim ją odkrztusimy należy wymyć zęby i dokładnie wypłukać jamę ustną.


Komentarze (1)

VN:F [1.9.22_1171]
Ocena: 2.5 / 5 (2 Oceny)
Publikacja komentarza jest równoznaczna z akceptacją regulaminu

Bezcelowe jest marnowanie czasu na sprawdzanie niesprawdzonych metod. Zamieszczona w tym miejscu rada jest sprawdzona i co najważniejsze naprawdę pomocna. Zaświadczamto, bo sam skorzystałem. Polecam gorąco. buziaki

26 lipca 2012 o 00:00 Brygida1984
Forum o zdrowym odżywianiu
Ta strona używa cookies - Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego komunikatu