Jak inwestować w startup?

0
40

Ciekawa porada dotycząca inwestowania przeszła do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. Właśnie tam narodziła się cała branża niewielkich przedsięwzięć internetowych, zwanych niegdyś „dotcom”, a obecnie „startup”, z których część miała i ma nadal olbrzymi potencjał, jest nowatorska i może przynieść ogromne zyski, wymaga jednak najpierw inwestora, który mógłby przeznaczyć pewną kwotę na rozwój takiego biznesu. W taki właśnie sposób powstał na przykład portal Facebook, czy też YouTube, ich twórcy na pewnym etapie zdobyli finansowanie na rozwój projektu, w zamian dając inwestorowi udziały w nim. W przypadku wymienionych stron internetowych zyski osób były ogromne.

Jak inwestować w startup?

W Polsce również można inwestować w taki sposób, zostają na przykład „aniołem biznesu”, czyli osobą, która część swoich pieniędzy przeznacza na zainwestowanie w startujący dopiero biznes, w zamian otrzymując udziały w nim i oczywiście także część wypracowanego zysku.

Oferta takiego inwestowania skierowana jest głównie do ludzi majętnych, którzy mogą przeznaczyć kilkanaście, kilkadziesiąt, czy nierzadko nawet kilkaset tysięcy złotych, w dodatku jest to związane ze sporym ryzykiem inwestycyjnym, gdyż nikt i nic nie jest w stanie dać gwarancji, jest nowy biznes nie okaże się klapą, a zainwestowane pieniądze nie zostaną utracone.

Inwestorzy

Mimo to wciąż pojawiają się zarówno chętni do pozyskania inwestora, jak i sami inwestorzy, którzy są świadomi tego, że średnio jeden na dziesięć „startupów” okazuje się strzałem w dziesiątkę i przynosi znaczny zysk po krótkim czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here