Kim będzie moje dziecko w przyszłości?

0
44

Każdy rodzic już na początku drogi życiowej swojego dziecka, zaczyna uruchamiać wodze wyobraźni i planować kim ono zostanie, co będzie robić w życiu. Oczywiście chcemy dla naszego dziecka jak najlepiej, żeby mu się dobrze powodziło, więc życzymy mu, by został lekarzem, prawnikiem albo sportowcem najwyższej klasy.

Planowanie przyszłości

Jednak należy się troszkę powstrzymać od planowania dziecku w ten sposób przyszłości. Jedynie co możemy zrobić, to dać dziecku wszelkie możliwości i narzędzia do tego by się wykształciło a decyzję o tym, co dziecko jako już dorosły człowiek będzie robiło w życiu, trzeba pozostawić jemu samemu. Już od najmłodszych lat dzieci przejawiają oznaki jakiegoś talentu lub nie.

Jeśli zauważy się, że szkrab pięknie rysuje lub śpiewa, ma wybitne zdolności matematyczne lub jest świetnym sportowcem, powinniśmy w granicach swoich możliwości i chęci dziecka rozwijać te umiejętności, bo to właśnie one mogą być tym, w czym dziecko spełni się w życiu. Należy obserwować swoje dziecko i w odpowiednim momencie próbować podtrzymać to zainteresowanie, bo czasem jest tak, że dzieci w pogoni za zabawą i w natłoku innych spraw, które je otaczają porzucają swoje umiejętności.

A co gdy dziecko nie ma żadnego talentu?

Na pewno nie wolno niczego dziecku narzucać, bo może się okazać, że nie będzie nieszczęśliwe zmuszane do czegoś. Zawsze można podsuwać pomysły, sugerować jakieś fajne zajęcia, np. basen lub kółko historyczne, nigdy nie wiadomo co dziecku się spodoba, więc na pewno trzeba próbować różnych rzeczy ale do niczego nigdy nie zmuszać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here